شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / با پیگیری های استاندار بخشی از مشکلات جانبازان حل شد

با پیگیری های استاندار بخشی از مشکلات جانبازان حل شد

 با پیگیری های استاندار بخشی از مشکلات جانبازان حل شد

طی دیدارهای مکرری که دکتر شریعتی از جانبازان و خانواده های شهدا داشت از مشکلات آن ها مطلع شده و نسبت به پی گیری و حل این مشکلات اقدام کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور جانبازان استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد: طی سه ماه گذشته استاندار خوزستان سه بار برای رفع مشکلات جانبازان از آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان و جانبازان قطع نخاعی بازدید کرد و جلسه مشترک برگزار شد.

وی ادامه داد: تاکنون استاندار خوزستان بیش از ۵۰ مورد نیز با خانواده شهدا و جانبازان از نزدیک دیدار داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور جانبازان استان خوزستان توضیح داد: در بیمارستان روانپزشکی بوستان اهواز، ۱۲۵ تخت وجود دارد که ۶۵ جانباز اعصاب و روان استان در این مرکز بستری و درمان هستند.

فرجیان با بیان اینکه در استان خوزستان ۷ هزار و ۸۰۰ جانباز اعصاب و روان وجود دارد، گفت: این افراد به صورت روزانه در این بیمارستان آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهند، تعدادی از این افراد در بخش حاد و تعدادی در بخش مضمن و تعدادی دیگر در بخش روزانه بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه‌هایی برای این افراد تعیین شده است که از صبح تا بعد از ظهر در این کارگاه‌ها مشغول هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور جانبازان استان خوزستان با اشاره به دیداری که در روز عید سعید فطر با جانبازان انجام شد، تشریح کرد: در این دیدار قول‌های مساعدی برای برطرف شدن مشکلات آنها داده شد که تامین هزینه خرید یک دستگاه رادیولوژی از محل اعتبارات، از مهم‌ترین وعده‌ها بوده است.

وی ادامه داد: برای افزایش رفاه حال جانبازان با همکاری تعدادی از دستگاهای اجرایی، صد نفر از جانبازان قطع نخاعی به منظور سفر زیارتی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد که علاوه بر آن، ۴۶ جانباز روشندل با همسرانشان در این سفر نیز حضور خواهند داشت.

فرجیان با بیان اینکه ۷۰ نفر از جانبازان حاد شیمیایی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد، گفت: ۱۶۵ نفر از جانبازان اعصاب و روان بستری در بیمارستان با تقبل هزینه توسط استانداری نیز به مشهد مقدس مشرف خواهند شد.

وی عنوان کرد: براساس هماهنگی که با شهرداری کلانشهر اهواز صورت گرفته است، مقرر شده در بیمارستان فضای سبز احداث شود.

فرجیان یادآور شد: دو دستگاه آمبولانس پلاک اروندی با تقبل منطقه آزاد اروند تهیه شده است که یکی در اختیار بیمارستان روانپزشکی بوستان و دیگری در اختیار مرکز ضایعات نظامی بیماران قطع نخاعی قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با همکاری یکی از دستگاه‌های اقتصادی استان، یک دستگاه ایست شوک و نوارمغز برای این بیمارستان روان‌درمانی تامین شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور جانبازان استان خوزستان در پایان گفت: روند اجرای مصوبات، پیشرفت قابل قبولی داشته و استانداری پیگیر عملی شدن این مصوبات خواهد بود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*