شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / جلسه بی حاصل شورای شهر اهواز انتخاب کمیسیون ها فردا برگزار می گردد / شیرمردی یا می مانم یا روند موجود را اصلاح می کنم

جلسه بی حاصل شورای شهر اهواز انتخاب کمیسیون ها فردا برگزار می گردد / شیرمردی یا می مانم یا روند موجود را اصلاح می کنم

شورای شهر اهواز و قصه تکراری آبستراکسیون/جنجال در صحن شورا

هم اکنون جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در حال برگزاری است.

همانگونه که پیش بینی می شد جلسه تعیین اعضاء کمیسیون ها پر از حواشی و جنجال در حال پیگیری است.

در ابتدای جلسه خانم صالح پور به دلیل اجازه ندادن اعضا برای سخنرانی اعتراض تندی کرد و در ادامه به دلیل سخنان آقای حیدری مبنی بر جلسه خصوصی تعدادی از اعضا شورا با شهردار  اهواز در محل مهمانسرا به جنجال کشیده شد. به دلیل اعتراض اعضای اقلیت، ایشان توسط کاظم سواری دعوت به ترک جلسه و آبستراکسیون شدند.

در ادامه جلسه رییس شورای شهر با انتقاد شدید از روند غیر دموکراتیک در پیش گرفته شده توسط گروه اقلیت ۲۴ ساعت زمان برای تشکیل مجدد جلسه فرجه داد.

زیبا صالحپور، حجت مظفری ،ناجی سواری پور ،احمد باورصاد،کاظم سواری ،هدایت الله ممبینی ، غلامرضا سبز علی ، ابتسام الباجی و رامی علاسوند از جمله ترک کنندگان جلسه بودند .

پس از ترک جلسه حجت مظفری به صحن بازگشت و با اعتراض شدید به ریاست شورا نسبت به حذف نام خود از کمیسیون عمران اعتراض کرد که شیرمردی این موضوع را رد کرد.

مریم ابریشمکار نیز پس از ورود با تاخیر به صحن اعتراض خود را در خصوص اظهارات اسکندر زنگنه مبنی بر اینکه شهرداری ۳ سال در دست گروه خاصی بوده بیان کرد. شیرمردی در پاسخ به اظهارات ابریشم کار گفت منظور ما از عدم مدیریت صحیح در سه سال گذشته بوده است و هدف ما صیانت از قانون است.

علی ناصری : جناب آقای شهردار چرا نتیجه جلسه دیشب  اعضا با شما ترک  جلسه امروز شورا ست . چرا به چند دستگی دامن میزنید . شورا به هیچ عنوان مصلحت شهر را در استیضاح شما نمیدانند.چون شهرداری خاطره خوبی از سرپرستی ندارد .

اسکندر زنگنه : در سنوات گذشته ما به رای شورا تمکین کردیم و معرفی اعضا کمیسیون ها به عهده رییس شوراست  و چرا بدون اطلاع قصاص قبل از جنایت میکنید ؟ مسلما به فراکسیون مخالف هم ریاست کمیسیون خواهد رسید. شهردار مجری مصوبات شوراست نه تنظیم کننده آن . ما به شهردار مشورت می دهیم و اگر شما مشورت ما را به صلاح کار شهرداری نمی بینید بروید و کار خود را انجام دهید. وظیفه ما فقط دادن مشاوره است در امور شهرداری. در بحث استخدام ها باید تجدید نظر شود. جناب شیرمردی حتی اگر من را در کمیسیون غیر تخصصی بگذارید تمکین خواهم کرد . مردم بدنبال عملکرد ما هستند . ما باید برای آینده ریل گذاری کنیم و بدنبال ریاست طلبی نیستیم.

سید جواد رضوی سخنان خود را با حدیثی از امام حسین علیه سلام با مضمون امر به معروف و نهی از منکر آغاز کرد. وی در ادامه افزود: در سه سال گذشته ما با رایزنی و صحبت، مشکلات را در مورد کمیسیون ها حل می کردم و به تفاهم می رسیدیم و نه با توهین و جنجال. اینجانب هیچ اطلاعی از نوشته های ریاست شورا ندارم. او در پاسخ به سخن کاظم سواری مبنی بر جلسه طیف مقابل در کله پزی عنوان کرد که ما به عنوان نماینده مردم نباید با مشاغل مردم با تحقیر صحبت کنیم و هر کس می تواند در هر جا جلسه برگزار کند و هیچ گروهی حق مطلق و باطل مطلق نیست. من هم از دکتر شیرمردی و دوستان ترک کننده جلسه خواهش می کنم با ریاست شورا جلسه داشته باشند و به تفاهم برسند و از تعطیلی جلسات که تضییع حقوق مردم است بپرهیزند. توصیه میکنم دوستان زودتر بنشینند و کمیسیون ها را تشکیل بدهند.

ابریشم کار : بازی با الفاظ زیباست ولی هدف ما خدمت به شهروندان و جلب رضایت آنهاست. لیست کمیسیون های پیشنهادی ریاست شورا و چیدمان آنها به گونه ایست که شخص موفق را مشخص می کند.

زنگنه : در گذشته نیز اکثریت ترکیب را می چید ولی ما علی رقم مخالف بودن به آنها رای دادیم.

ابریشم کار : بنده متقاضی ریاست کمیسیون نیستم ولی باید در این روند اصلاح صورت پذیرد.

شیرمردی: مصوبات کمیسیون به رای همه گذاشته می شود چرا برخی از دوستان تمایل دارند کمیسیون دربست در اختیار آنها باشد و اتفاقات نامیمون گذشته نباید تکرار شود. بنده یا در ریاست شورا نمی مانم یا روند موجود را اصلاح می کنم.

جانعلی خورشیدی: روال سه سال گذشته با این روال یکی بود با این تفاوت که روال امروز کارشناسی تر از گذشته شده است. هیات رییسه ای که موفق به کسب اکثریت آراء شدند حق اعمال مدیریت را دارند. اگر بیرون از این شورا دست برندارند از اعمالشان به عنوان نماینده مردم و کسی که مورد تایید نظام است. برای بار دوم هشدار می دهم اسامی کسانی که کارشکنی می کنند افشا خواهم کرد. از استاندار محترم و فرماندار تقاضای دخالت دارم . بگذارید ۲۱ عضو شورا در کنار هم باشند. اینجا مجلس است باید به دموکراسی احترام بگذارند. وجود فراکسیون مخالف و موافق هیچ مشکلی ندارد و موجب پیشرفت است. برتری به تقوا و عملکرد است.

ابریشم کار: در خصوص افراد غایب بگونه ای صحبت شود که ذهن مردم مکدر نشود.

شیرمردی: لیست های تهیه شده مکتوب مورد تایید افراد ترک کننده جلسه است. در تایید فرمایش آقای خورشیدی ما نیامده ایم که حکومت کنیم آمدیم که خدمت کنیم.

عاشور سواری: پارلمان شهری بجای اینکه توسط هیات رییسه مدیریت شود متاسفانه توسط شخص دیگری هدایت می شود و اعضا با ترک جلسه شورا را به سمت انحطاط و انحلال می برند و من خواهش دارم از برگزیدگان مردم با هوشیاری و درایت این فرصت را از افراد خارج از شورا بگیرند. بعد از انتخابات هیات رییسه و انتخاب دکتر شیرمردی جلسه ای داشتیم. نشست دیشب برخی از اعضا (گروه اقلیت) با شهردار نشست دوم بود و این غیر اخلاقی است. در جلسه ما با شهردار عنوان شد که شما همه اعضاء را به یک چشم نگاه کنید و به انتخاب هیات رییسه تن بدهید که ایشان این قول را به ما دادند که متاسفانه جلسه دیشب خلاف قول شهردار را ثابت کرد. شهردار اجازه ندارد افراد خارج از شورا را دخیل در تصمیمات کند. لیست امروز لیست پیشنهادی بوده و باید بر سر آن بحث شود و ما به طیف مقابل کمیسیون هایی خواهیم داد و ما باید در قالب پروژه های عمرانی و خدماتی به مردم خدمت کنیم.

شیرمردی: ترک جلسه ناقض دموکراسی است و دوستان بیایند و گفتگو کنیم . طبق قانون در  ۲۴ ساعت آینده مجدد جلسه برگزار شود و اسامی غایبین را رد کنید تا اقدامات قانونی صورت گیرد .

حسین حیدری :جلسه به ۴۸ ساعت آینده یعنی روز چهار شنبه موکول می گردد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*