شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار در شورای سالمندان استان دستور داد:برنامه ای ۵ ساله برای حل مشکلات سالمندان تدوین شود

استاندار در شورای سالمندان استان دستور داد:برنامه ای ۵ ساله برای حل مشکلات سالمندان تدوین شود

 استاندار در شورای سالمندان استان دستور داد:برنامه ای 5 ساله برای حل مشکلات سالمندان تدوین شود

برای حل مشکلات سالمندان نباید به جلسات اکتفا کرد و با یک برنامه ریزی مثلا۵ساله مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آنها را حل کرد.در غیر این صورت با چالش جدی روبرو هستیم.
استاندار خوزستان ظهر امروز سوم مهرماه در نخستین نشست شورای سالمندان استان که با حضور برخی از مدیران حوزه های اجتماعی در محل سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد اظهار کرد: تمام جمعیت دنیا رو به بالا رفتن سن و افزایش سن سالمندی است که کشور ما به دور از این مقوله نیست .
وی تصریح کرد: طبق آمار های جهانی پیش بینی می شود تعداد جمعیت سالمندان تا سال ۲۰۵۰ میلای به سه برابر یعنی چیزی حدود ۲میلیارد نفر در کل دنیا خواهد شد.
استاندار خوزستان با اشاره به برخی سیاست های افزایش یا کاهش جمعیت در کشور های مختلف دنیا خاطر نشان کرد: آمار های جمعیتی نشان می دهد افزایش جمعیت سالخورده در آینده می تواند کشور ها را با چالش جدی روبرو کند.
شریعتی تاکید کرد: در حوزه مدیریت و ساماندهی جمعیت اگر مسئولان وظایف خود را به خوبی ساماندهی و برنامه ریزی کنند به طور حتم جمعیت سالمندی به سمت پویایی حرکت می کند و جمعیت سالمند در جامعه تبدیل به فرصت خواهد شد.
وی ادامه داد: همانطوری که سیاستمداران سالمند در جوامع یک فرصت هستند و همه از تجربیات و داشته های آنها در بسیاری از برنامه ریزی ها استفاده می کنند.
شریعتی گفت: اگر برنامه ریزی های اجتماعی به نحوی پیش برود که هیچ گونه برنامه ای برای بهبود وضعیت سالمندان وجود نداشته باشد به تدریج تمام فرصت ها و سهم شخص سالمند در جامعه از بین می رود.
وی وضعیت مرکز نگهداری سالمندان دراهواز را نامناسب خواند و افزود: به دنبال فرصت هستم که از این مرکز بازدید کنم تا بتوان برای نواقص و کاستی های آن تصمیم گرفت.
شریعتی با بیان اینکه برای بهبود مراکز نگهداری سالمندان می توان از نهاد هایی مثل شهرداری کمک گرفت تاکید کرد: برای حل مشکلات سالمندان نباید به جلسات اکتفا کرد و با یک برنامه ریزی مثلا۵ساله مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آنها را حل کرد.در غیر این صورت با چالش جدی جمعیت روبرو هستیم
وی متذکر شد: آنچه برای سالمندان ضروری است برنامه ریزی برای آنها طی یک برنامه ۵ساله است چرا که در این صورت است که می توان علاوه بر اینکه شاهد پویایی و سلامت جامعه باشیم می توان افسردگی را دربین سالمندان کاهش و سبب بالا رفتن امید به زندگی در آنها شد.
استاندار خوزستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با یک برنامه ریزی هدفمند در حوزه های مختلف سالمندان شرایط را برای زندگی سالم و بانشاط آنها مهیا کنیم .

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*