پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار خوزستان در جمع مردم لالی: بخش اعظمی از فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در دشت لالی عملیاتی میشود

استاندار خوزستان در جمع مردم لالی: بخش اعظمی از فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در دشت لالی عملیاتی میشود

2213317استاندارخوزستان: قوم بختیاری یکی از اقوام پیشگام در جهت تامین امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور بوده است.قوم بختیاری همیشه در مقابل زورگویی و دیکتاتوری ایستاده و از جانفشانی نیز دریغ نکرده است.
غلامرضا شریعتی در جمع مردم لالی سخنان خود اینچنین ادامه داد: تاریخ گواه روشنی بر این مدعاست و بزرگان بختیاری که در مقاطع مختلف زمانی از حقوق خود دفاع کرده ام همیشه در تاریخ این مرز و بوم می درخشند.یکی از شاهدان اصلی این مساله،شهدای ۲۱ دیماه ۵۷ شهرستان لالی است.در این روز مردم این شهر در مقابل رژیم ستمشاهی ایستادند و همچنین حضور جوانان این قوم در جنگ تحمیلی بر همگان روشن است.یکی از فرماندهان اصلی و دلیران دفاع مقدس از این خطه است.سردار سرلشگر محسن رضایی افتخار قوم بختیاری ،استان خوزستان و کشور است.قطعا لازم و ضروری است دولت و نظام خدمات بیشتری را به این مردم شایسته ارایه بدهد.دولت های گذشته حتمن خدماتی به مردم دادند اما ظرفیت ها بالقوه بسیاری در این منطقه باقی مانده است.به عنوان خادم مردم تمام توان خود را بکار می بندم تا بتوانیم فضای مناسب تری برای رفاه و اشتغال فراهم کنیم.تلاش من و دیگر مسئولان ایجاد شرایطی است که ظرفیت ها ی بالقوه عملیاتی شود.
 نماینده عالی دولت در استان خوزستان تصریح کرد:این مهم میتواند کمک شایانی به اشتغال شهرستان لالی بکند
 استاندار خوزستان تصریح کرد:از مدیرکل آبفا خوزستان ظرف ششماهه باید مشکل آب شرب شهرستان لالی با احداث مخزن مرتفع شود.همچنین مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب برای حل مساله اسناد منازل مسکونی منطقه لالی نیز اقدام خواهد کرد. شریعتی در خصوص اراضی کشاورزی منطقه لالی بیان داشت:برای حوزه شمال استان ۵۲هزار هکتار در فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در زمره این طرح بروند و از زمین دیم به آبی تبدیل شود.
وی افزود: ۲و نیم میلیارد تومان از اعتبارات استان و یک میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به مناطق روستایی اختصاص یافته است. در بخش راه روستایی نیز پروژه ها باید آغاز شود .فعلا از محل اعتبارات دیون کار را شروع کنید .
وی ادامه داد، وضعیت آموزش و پرورش لالی در شرایط قابل قبولی دارد و با وجود چنین دانش آموزان آینده ایشان درخشان خواهد بود.احداث مدرسه ۶کلاسه نیز در دستور کار است و همچنین بحث احداث استخر توسط شرکت نفت احداث میشود.در بحث شیلات نیز طرح مطالعاتی آن نیز در حال انجام است.
 استاندار خوزستان از اتمام فاز اول شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان تا پایان سال خبر داد و گفت:۲۵۰نفر در روزهای آینده استخدام در فاز اول استخدام خواهندشد و مردم لالی در اولویت استخدام خواهند بود شریعتی بیان داشت:دو راهی لالی به مسجدسلیمان چهارخطه خواهد شد.با وزیر راه در این مورد نیز رایزنی جهت جذب اعتبار صورت گرفته است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_۲۰۲۰۰۷۱۷_۱۲۳۵۲۶

پیام تسلیت دکتر سید محمد رادمنش، خیّر و فعال محیط زیست، به مناسبت درگذشت مهندس علیرضا افشون

پیام تسلیت دکتر سید محمد رادمنش، خیّر و فعال محیط زیست، به مناسبت درگذشت مهندس ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*