یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار خوزستان:دانشگاه آزاد در توانمندسازی نیروی بومی ایفای نقش کند

استاندار خوزستان:دانشگاه آزاد در توانمندسازی نیروی بومی ایفای نقش کند

استاندار خوزستان گفت:با توجه به سرمایه گذاری گسترده ای که قرار است در استان انجام شود، دانشگاه آزاد موظف است در خصوص توانمند سازی نیروهای بومی ماهر ایفای نقش کند.
غلامرضا شریعتی پنجشنبه در پانزدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در دانشگاه آزاد واحد اهواز، اظهار کرد:پس از اجرای برجام سرمایه گذاری در استان افزایش می یابد، بنابر این، وزارت نفت بیش از ۶ میلیارد دلار در بخش نفت سرمایه گذاری کرده و و در بخش پتروشیمی نیز قرار است چند میلیارد دلار سرمایه گذاری شود که نشان می دهد نیاز به نیروهای بومی ماهر بیشتر می شود.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که در استان خوزستان با آن مواجه هستیم، نیروهای غیربومی است وقتی می گوییم چرا نیروی غیربومی جذب می کنند، گفته می شود که نیروی متخصص بومی در استان نداریم برای همین این موضوع موجب شده تا تعداد نیروهای جوان بیکار در استان افزایش یابد.
استاندار خوزستان تاکید کرد:استان به نیروی جوان تکنیکی و با مهارت نیاز دارد و این، وظیفه مراکز دانشگاهی به ویژه دانشگاه آزاد است، اگرچه فشار زیادی به مراکز فنی و حرفه ای آورده ایم.
وی ادامه داد:لازم است، دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در زمینه نیاز به نیروهای ماهر بومی در استان نیاز سنجی کرده و این مسئولیت را برعهده بگیرد انتظار داریم در این زمینه گام هایی های برداشته شود.
شریعتی خاطرنشان کرد:نوع و میزان امکانات آموزش عالی چه در بخش دولتی و چه در بخش آزاد و غیردولتی باید متناسب با نیاز استان و منطقه باشد تا دغدغه هایی که در استان داریم به حداقل برسد.
استاندار خوزستان سیستم دانشگاه آزاد اسلامی را نسبت به دانشگاه دولتی سیال تر و انعطاف پذیرتر دانست و تاکید کرد:برنامه ریزی در دانشگاه دولتی و دریافت مجوزهای آن زمانبر است اما در دانشگاه آزاد این گونه نیست.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*