چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار خوزستان در جمع نخبگان شهرستان حمیدیه : در بحث اشتغال با توسعه پروژه های نفت در غرب کارون فرصت های اشتغال جدیدی ایجاد خواهد شد

استاندار خوزستان در جمع نخبگان شهرستان حمیدیه : در بحث اشتغال با توسعه پروژه های نفت در غرب کارون فرصت های اشتغال جدیدی ایجاد خواهد شد

استاندار خوزستان در جمع نخبگان شهرستان حمیدیه : در بحث اشتغال با توسعه پروژه های نفت در غرب کارون فرصت های اشتغال جدیدی ایجاد خواهد شد

در روز عید قربان جلسه جمعی از نخبگان شهرستان حمیدیه با استاندار خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خوزستان در این جلسه از سوی تعدادی از اهالی شهرستان بخشی از مشکلات و استعدادهای شهرستان حمیدیه بیان شد. مهمترین مباحث مطرح شده از سوی حاضران ظرفیت های بالای حمیدیه در بخش کشاورزی و صیفی کاری،کمبود امکانات ورزشی، مشکلات فاضلاب شهرستان و عدم ساماندهی پساب ها، درخواست راه اندازی دانشکده کشاورزی در شهرستان، مشکلات مربوط به اشتغال ،تجهیز و نوسازی مدارس ، راه اندازی صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی و شیلات برای افزایش اشتغال، ظرفیت های گردشگری این شهرستان بود .

استاندار خوستان در این جلسه با تبریک عید قربان و دهه ولایت استان خوزستان را استانی استراتژیک و مهم و با انواع نعمت های خدادادی و امکانات و ظرفیت های گوناگون همچون آب های شیرین بنادر و زمین های حاصلخیز، بنادر متعدد و سدها و منابع عظیم نفت و گاز و منافع آن ملی هستند ولی زیرساخت های خوزستان به دلیل قدمت و آثار جنگ فرسوده و آسیب دیدند ولی به دلیل اینکه منافع استان ملی هستند برای حل مشکلاتش نیز نیاز به عزم ملی است.
من از بدو ورودم در استانداری تلاشم این بود مشکلات را به مقامات منعکس کنم و حساسیت آنها را نسبت مشکلات استان افزایش بدهم. در حال حاضر ذهن مسولان نظام نسبت به مسائل خوزستان حساس و توجیه شده اند و گام هایی برای رفع مشکلات استان به زودی برداشته خواهد شد. در مورد مشکلات استان در حوزه آب و فاضلاب که مشکل اساسی استان است دولت تصمیم دارد برای رفع این معضل گام های اساسی بردارد.
در حال حاضر علاوه بر رئیس جمهور و معاون اول تعداد زیادی از وزرا در جریان معضل آب و فاضلاب استان هستند و تا سال آینده مسئله آب حمیدیه در زیر مجموعه طرح آبرسانی غدیر حل می شود. همچنین طرح غدیر شرق اهواز و دشت آزادگان نیز تا دو هفته دیگر افتتاح و به بهره برداری می رسند.
برای رفع مشکل آب و فاضلاب استان رقم اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان یعنی معادل ۲٫۳ میلیارد دلار نیاز دارد.یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد خرید لوله منعقد شده که دولت پرداخت اعتبار آن را تضمین کرده و با خرید این میزان لوله قطعا کل لوله های مورد نیاز آب شرب خوزستان تامین می شود. با اشاره به اینکه بحث فاضلاب نیز در کنار آب پیگیری می شود، گفت: طرح غدیر بزرگترین طرح آبرسانی دنیا است که یک هزار و ۶۰۰ روستا و ۲۵ شهر را تحت پوشش قرار می دهد .
طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در دو فازش تامین آب شده است. ما بر۵۵۰ هزار هکتار زمین اصرار داریم و باید زمین هایی که صرف جاده و کانال می شود را جداگانه محاسبه شود.
استاندار در پاسخ به وجود نگاه امنیتی در شهرستان حمیدیه گفت :به هیچ نقطه ای نباید دید امنیتی داشته باشیم به خصوص در پسابرجام که ما باید شرایط را برای سرمایه گذاری مهیا کنیم باید امنیت پایدار در ایجاد ارتباط موثر و مستمر با همه اقشار مردم ایجاد می شود. امنیت با اشتغال ایجاد می شود. امنیت با ترویج قرآن و فرهنگ علوی ایجاد می شود و امنیت را مردم باید فراهم کنند.
در تعدادی از مراجعات سرمایه گذاران من توصیه کردم نیروگاه را در شهرستان حمیدیه انجام شود و شرایط را برای این سرمایه گذار تسهیل کردم.
در بحث اشتغال با توسعه پروژه های نفت در غرب کارون فرصت های اشتغال جدیدی ایجاد خواهد شد. در مذاکرات با وزیر نفت مقرر شد در مباحث خدمات اجتماعی شرکت نفت با ساخت درمانگاه و مدارس و مراکز فرهنگی و اجتماعی و عمران روستایی این خدمات را ارائه دهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*