سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار خوزستان: انتظارات بالای مردم استان از وزارت نفت، بحق و بجاست

استاندار خوزستان: انتظارات بالای مردم استان از وزارت نفت، بحق و بجاست

استاندار خوزستان با درخواست از وزارت نفت برای ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی به مردمی که محدوده مناطق نفت خیز قرار دارند، افزود:انتظارات بالای مردم این خطه از وزارت نفت، بحق و بجاست.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی چهارشنبه در آیین تحویل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نفت و گاز اروندان به اداره ورزش و جوانان شهرستان خرمشهر، با بیان اینکه بخش زیادی از زیرساخت های توسعه کشور بر اساس درآمدهای نفت فراهم می شود، گفت:حمایت از صنعت نفت حمایت از تمامیت ارضی کشور و حمایت از منافع ملی است.
وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت باید ضرورت ها و مطالبات اجتماعی ارائه خدمات به شهروندان را مورد توجه بیشتر قرار دهد، گفت:صنایع بزرگ در دنیا به خصوص صنعت نفت برای اجرای یک پروژه برنامه ریزی می کند و برای انجام بخشی از خواسته های مردم آن خطه گام بر می دارد، زیرا این سازمان خود را به تعریف مسئولیت های اجتماعی موظف می دانند.
شریعتی اظهار داشت:شرکت های بزرگ امریکایی در عمان و قطر سرمایه گذاری کرده و با درصدی توافق، قرارداد می بندند ولی از محل سود حاصله، ارائه خدمات اجتماعی تعریف می کنند.
استاندار خوزستان تصریح کرد:آنها می توانند خدمت اجتماعی ارائه ندهند، ولی می خواهند کار خود را در محیط امنی انجام دهند و نگاه عموم به آنها مثبت باشد و در نتیجه خدمات اجتماعی ضامن بقای کار و فعالیت آنها می شود.
استاندار خوزستان در ادامه سخنانش گفت: ممکن است در ساخت یک مدرسه و هزینه های آن در صنعت نفت جزئی باشد، ولی تاثیر اجتماعی و نگاه مثبت آن در شهر و روستا بالاست.
وی تاکید کرد: اگر کمبودی در مناطق دیگر کشور هست و منابع چندانی وجود ندارد، مردم آن مناطق نسبت به دولت انتظار زیادی ندارند، ولی در استان خوزستان در هر نقطه تا چشم کار می کند، ۴۰ تا ۵۰ حلقه چاه نفت در شعاع چهار تا پنج کیلومتری فعال است و می طلبد که خدمت به مردم ارائه شود تا امنیت ان سرمایه گذاری بیشتر تامین شود.
استاندار خوزستان گفت:وزیر محترم نفت، نگاه مثبتی به این مهم دارد و در راستای رفع معضلات و مشکلات خوزستان تعهدات خوبی داده و قول مساعد داده است.
شریعتی افزود: استان خوزستان به لحاظ به لحاظ بروز جنگ تحمیلی و داشتن زیرساخت های با قدمت ۱۰۰ساله در حال حاضر بخش عمده ای از زیرساخت های به خصوص آب و فاضلاب فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارد.
وی با بیان اینکه کیفیت آب آشامیدنی استان خوزستان نسبت به دیگر استان ها مناسب نیست، گفت: استان های دیکر کشور ممکن است از نظر کمیت آب آشامیدنی مشکل داشته باشند، ولی خوزستان تنها استانی است که کیفیت آب آشامیدنی آن نیز مناسب نیست.
*** وزارت نفت در حفاظت و نگهداری ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اروندان برنامه داشته باشد
استاندار خوزستان همچنین رد جمع خبرنگاران در حاشیه این آیین، گفت:از شرکت نفت و گاز اروندان تقاضا داریم همانطور که برای این وزرشگاه هزینه کرد، در نگهداری آن نیز متعهد شودف زیرا نگهداری این وزرشگاه در توان اداره ورزش وجوانان خرمشهر نیست.
شریعتی افزود: با توجه به استانداردهای این ورزشگاه و موقعیت و نزدیکی به کشور عراق و داشتن فرودگاه می توان مسابقات بین المللی را در آن برگزار کرد.
وی ادامه داد: با توجه به کم بودن ورزشگاه، هیات فدراسیون فوتبال کشور می تواند در برگزاری مسابقات بین المللی کمک کند و از این بابت درآمد زایی نقش ایفا کند.
به گزارش ایرنا علی کاردر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، ولی اله حیاتی معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر، مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان و سایر مدیران استانی و محلی از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اروندان دیدن کردند و این ورزشگاه با امضای توافقنامه ای به اداره ورزش و جوانان خرمشهر تحویل شد.
پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفر نفت و گاز اروندان با اعتبار ۵۲۷ میلیارد ریال در زمینی به وسعت ۱۳۸ هزار متر مربع اجرا شد.
این ورزشگاه دارای زمین چمن فوتبال به مساحت هفت هزار و ۱۴۰ متر مربع، پیست تارتان دو و میدانی، سکوی مسقف تماشاچیان، پارکینگ با ظرفیت دو هزار خودرو، محوطه سازی، جاده ورودی است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*