جمعه , ۱ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار شریعتی: مشکلات خوزستان به ضعف مدیران برمیگردد و ارتباطی با کمبود اعتبارات ندارد

استاندار شریعتی: مشکلات خوزستان به ضعف مدیران برمیگردد و ارتباطی با کمبود اعتبارات ندارد

استاندار شریعتی: مشکلات خوزستان به ضعف مدیران برمیگردد و ارتباطی با کمبود اعتبارات ندارد
استاندار خوزستان جمعه شب در آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دولت در این استان به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و اجرای برجام را نتیجه تدبیر مسئولان ارشد نظام دانست.

به گزارش ایرنا غلام رضا شریعتی افزود: همه ماراتن مذاکرات هسته ای را به یاد داریم و می دانیم که مقامات ارشد نظام برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات چقدر زحمت کشیدند.

وی گفت: با به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و اجرای برجام کشور در مسیر اصلاح تنگناها و رفع سوء تفاهم ها قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بعد از اجرای برجام به کشور اجازه داده شد تولید نفت را به اندازه قبل از تحریم ها برساند و این یک موفقیت برای نظام بود زیرا چاه های نفت کشور ماهها بود که بسته شده بود.

او با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در سه سال گذشته اظهار کرد: دولت یازدهم در شرایطی کار را به دست گرفت که تولید نفت در کشور به ۸۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته بود وگردش مالی کشور با مشکلات بسیاری رو برو شده بود.

شریعتی ادامه داد: در آن موقع منابع مالی کشور در بانک های خارجی باقی مانده بود و امکان ورود و بازگشت این منابع به داخل کشور وجود نداشت.

وی گفت: دولت حتی با کاهش درآمدهای ناشی از فروش نفت به دلیل کاهش قیمت نفت مواجه بود و واحدهای تولیدی نیز رو به تعطیلی می رفت.

وی تصریح کرد: اما دولت به دور از تنش های داخلی و خارجی تلاش کرد سوء ظن هایی که نسبت به کشور بود را با حفظ عزت نظام و جمهوری اسلامی ایران برطرف کند.

شریعتی در ادامه با اشاره به عملکرد سه ساله دولت در استان خوزستان افزود: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری برای احیاء دشت خوزستان، طرح تحول نظام سلامت، توجه ویژه به محیط زیست از مهمترین طرحهای اجرا شده در این استان هستند.

وی گفت: پیش بینی می شود سال آینده ۱۵ هزار میلیارد ریال برای تکمیل ۶۴۰ طرح در استان هزینه شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در زمینه احیاء رودخانه کارون و همچنین ساماندهی وضعیت فرودگاه اهواز که در حد افق آینده این استان نیست، اهتمام ویژه ای به خرج داده است.

وی گفت: قرارداد خرید ۱۰ هزار میلیارد ریال لوله آب شرب برای استان خوزستان منعقد شده که از اعتبارات بانکی است و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بازپرداخت این مبلغ را تضمین کرده است.

شریعتی با اشاره به اینکه برای اجرای طرحهای آب و فاضلاب استان تلاش می کنیم افزود: این موضوع نیاز به تصمیم شجاعانه دارد تا تامین اعتبار شود و ظرف چند سال آینده آب شرب مناسب در اختبار مردم قرار گیرد.

استاندار خوزستان در ادامه به برخی نارسائیهای استان هم اشاره کرد و گفت: امروز باید بابت داشته هایی که حق مردم خوزستان بوده است و برای آنان فراهم نکرده ایم عذرخواهی کنیم.

وی با انتقاد از وضعیت مکان مرکز نمایشگاههای دائمی اهواز هم گفت: اهواز به عنوان مرکز استان صنعتی خوزستان باید دارای مرکز نمایشگاههای بین المللی مناسب باشد و این نمایشگاه متناسب با شان و جایگاه استان نیست.

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به وجود برخی مدارس نامناسب در استان بیان کرد: از دانش آموزان استان خوزستان که در مدارس خشتی، گلی و کپری یا کانکسی مشغول تحصیل هستند عذر خواهی می کنم.

شریعتی تصریح کرد: در استانی با این همه ذخایر آبی هنوز بسیاری از مردم در مناطق محروم این استان آب شرب مناسب در اختیار ندارند و در برخی مناطق اهواز لوله آب از درون فاضلاب عبور می کند که جای تاسف دارد.

او بیان کرد:  بسیاری از این مسائل به ضعف مدیران برمیگردد و ارتباطی هم با کمبود اعتبارات ندارد و ما باید با اتحاد بیشتر بر این مشکلات فائق آییم.

استاندار خوزستان گفت: اگر قرار است اهواز شهری در سطح ملی و بین المللی و مناسب با منابع و ذخایر خدادادیش باشد باید ابتدا خدماتی در حد منابع بین المللی ارائه شود.

وی افزود: امیدوارم با برنامه ریزی های درست و منطقی بتوانیم برای پیشبرد توسعه استان گام های اساسی برداریم.

نمایشگاه دستاوردهای هفته دولت که جمعه شب در محل نمایشگاههای دائمی اهواز افتتاح شد تا نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*