شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / شریعتی تاکید کرد:خوزستان باید تقاضای اعتبار بیشتری داشته باشد

شریعتی تاکید کرد:خوزستان باید تقاضای اعتبار بیشتری داشته باشد

 شریعتی تاکید کرد:خوزستان باید تقاضای اعتبار بیشتری داشته باشد

استاندار خوزستان گفت:با بیان این که باید استان خوزستان تقاضای اعتبار بیشتری داشته باشد افزود: کل اعتباری که به ما داده شد چهارهزار و۴۰۰میلیاردریال بوده و ما جزو استان های متوسط و درجه سه بوده ایم برای همین به این منابع دلتان را خوش نکنید.

دکترغلامرضا شریعتی در نشست اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل اظهارکرد:تنها تامین منابع مهم نیست بلکه تعداد طرح ها و میزان اشتغال زایی که به همراه دارند نیز مورد توجه است. حتی اگر همه منابع مشخص شده برای طرح ها پرداخت شود همچنان شرایط خوبی را نخواهیم داشت.

وی افزود: میزان سختگیری و سنگ اندازی در بانک های استان زیاد است که انتظار می رود این روند اصلاح شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: به نسبت منابعی که از استان به بانک ها می رود بانک ها نیز از آن استفاده کنند اما حداقل اقدامات را هنوز انجام نداده اند. انتظار می رود که منافع استان و میزان اشتغال زایی را در نظر بگیرند.

وی از عملکرد بانک کشاورزی به خاطر عملکرد مناسب در پرداخت تسهیلات تقدیر کرد و از بانک های دیگر خواست از این بانک تاسی بگیرند و فقط به دنبال این نباشند که منابع استان در اختیار آنها باشد.

شریعتی با اشاره به این که عملکرد بانکها باید مورد بررسی قرار گیرد تصریح کرد: اگر قرار است بانک های استان با این روند پیش بروند جذب چهار هزار و ۴۰۰میلیارد ریال هم با مشکل مواجه خواهد شد.

وی توضیح داد: انتظار می رود بانک ها بر اجرای دقیق وامی که می دهند نظارت کنند تا دوباره به مشکلات وام های زود بازده دچار نشویم.

استاندار خوزستان گفت: هدف ما این است که وارد چرخه تولید شویم و وام ها اثربخشی داشته باشند آنچه برای ما مهم است نتیجه و خروجی کار بانک ها است. باید بانک ها تدبیری کنند که در روند کارشان تسریع شود.

وی بیان کرد: در استانی نظیر خوزستان اگر بانکی بگویید مثلا سه واحد وام پرداخت کرده قابل پذیرش نیست. در زمینه ارایه تسهیلات، بانک تجارت و ملی عملکرد خوبی داشته اند ولی باقی بانک ها عملکرد رضایت بخشی ندارند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*