چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / مراکز فنی و حرفه ای خوزستان ظرفیت تامین نیاز آموزشی استان را دارند

مراکز فنی و حرفه ای خوزستان ظرفیت تامین نیاز آموزشی استان را دارند

مدیر کل فنی و حرفه ای خوزستان با اشاره به فعالیت ۵۵ مرکز فنی و حرفه ای دولتی و ۶۴۰ مرکز آزاد در سطح استان گفت: این مراکز ظرفیت آموزش نیروی کار مورد نیاز بخش های مختلف خوزستان را دارند. عبدالنبی سواعدی افزود:مراکز آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با آموزش کارآموزان در رشته های مختلف متناسب با نیاز بخش های مختلف استان فعالیت دارند. وی گفت:پارسال چهار میلیون ۵۰۰ هزار نفر ساعت در بخش دولتی مراکز فنی و حرفه ای استان خوزستان و ۱۰ میلیون نفر ساعت در بخش خصوصی و آزاد فعالیت آموزشی انجام شد.

سواعدی اظهار کرد:امسال نیز طبق برنامه ریزی صورت گرفته حدود هشت میلیون نفر ساعت در بخش دولتی و ۱۲ میلیون نفر ساعت در بخش خصوصی آموزش هدف گذاری شده است. وی افزود:در کلیه شهرهای استان خوزستان بجز شهر دهدز و حمیدیه که تنها یک مرکز خصوصی وجود دارد مراکز دولتی فنی و حرفه ای فعال هستند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان خوزستان گفت:با توسعه بخش خصوصی ظرفیت های اشتغال در استان خوزستان افزایش می یابند لذا با دعوت سرمایه گذاران در جهت توسعه اشتغال در استان تلاش خواهد شد. وی افزود:متاسفانه در حال حاضر جوانان به دنبال اخذ مدرک از مراکز آموزشی مانند دانشگاه و مراکز آموزش عالی هستند که باید به سمت آموزش مهارت های تخصصی در مراکز فنی و حرفه ای گرایش یابند.

سواعدی افزود: در حال حاضر کارآموزان مراکز فنی و حرفه ای از رشته های الکترونیک، صنایع فلزی، رشته های مرتبط با آشپزی مانند شیرینی پزی، فناوری اطلاعات بیشترین استقبال را داشته اند ضمن اینکه آمایش سرزمینی نیز در علاقه کارآموزان به رشته های خاص موثر است به گونه ای که در ماهشهر آموزش غواصی، در آبادان آموزش جوش، در شمال خوزستان و ایذه آموزش قالی بافی با استقبال بیشتری روبرو شده است. وی هدف از سفر یک روزه خود به شهرستان دزفول را بررسی ظرفیت توسعه منابع انسانی ، آموزشی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در دزفول عنوان کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*