چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / ابراز همدردی با مصیبت دیدگان حادثه منا، سید هادی خامنه ای ، سید محمد خاتمی و آیت الله نور مفیدی جشن عید غدیر را تعطیل کردند

ابراز همدردی با مصیبت دیدگان حادثه منا، سید هادی خامنه ای ، سید محمد خاتمی و آیت الله نور مفیدی جشن عید غدیر را تعطیل کردند

در بیانیه ای که آیت الله نورمفیدی، امام جمعه گرگان، صادر کرده، آمده است که عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا کرده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.
امام جمعه گرگان ایت الله نورمفیدی، آیت الله صانعی و سید محمد خاتمی(رییس دولت اصلاحات) و سیدهادی خامنه ای (دبیر کل مجمع نیورهای خط امام) اعلام کردند که برای همدلی با مصیبت دیدگان حادثه منا و خانواده های دادغدار آنها، جشنی برای عید غدیر نخواهند داشت.

به گزراش پویش ،در بیانیه ای که آیت الله نورمفیدی، امام جمعه گرگان، صادر کرده، آمده است که عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا کرده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.

در همین باره سیدهادی خامنه ای نیز خبر داده است که با توجه به وقایع تلخ منا و داغدار شدن جمعی از هموطنانمان جهت همدردی با خانواده های داغدار برنامه دید و بازدید خود را در روز عید غدیر لغو می کند.

دفتر آیت الله صانعی هم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده است به دلیل بروز فاجعه منا و جانباختن تعدادی از هموطنان در این حادثه ناگوار جشن های عید غدیر در تمامی دفاتر این مرجع تقلید تعطیل خواهد بود

به گزارش روابط عمومی امام جمعه گرگان در متن اطلاعیه آیت الله نورمفیدی آمده است:

بسمه تعالی

حادثه دردناک و غم انگیز منی، امت اسلامی مخصوصا ملت ایران و به ویژه استان گلستان را عزادار نموده و چشم اشک بار و چهره غم زده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می کند. اضافه بر همه بی کفایتی های رژیم ال سعود شنیده می شود که حتی از برگرداندن اجساد مطهره به اوطانشان ممانعت به عمل می آورد.

عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا نموده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.

همچنین بدین وسیله اعلام می شود؛ از طرف مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مجلس بزرگداشتی در روز یکشنبه ۱۲ مهر از ساعت ۱۵/۳۰ الی۱۷ در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می شود. شرکت عموم مومنین بویژه علماء و روحانیون موجب همدردی و تسلی خاطر باز ماندگان می گردد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*