چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / یوسفی تاکید کرد: تامین اعتبار سازمان بیمه سلامت پشتوانه تداوم طرح تحول سلامت/ لزوم پرداخت بدهی ها به بیمه سلامت

یوسفی تاکید کرد: تامین اعتبار سازمان بیمه سلامت پشتوانه تداوم طرح تحول سلامت/ لزوم پرداخت بدهی ها به بیمه سلامت

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف اهواز،حمیدیه،باوی و کارون،دکتر همایون یوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره بدهی ۷۰۰ میلیارد تومانی سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و همچنین صندوق کارکنان دولت به سازمان بیمه سلامت، افزود: واقعیت آن است که قسمت عمده بار طرح تحول سلامت بر دوش این بیمه قرار دارد تاجایی که تاکنون ۱۱ میلیون نفر افراد فاقد بیمه تحت پوشش آن قرار دارند بنابراین نیاز است تا اعتبارات این سازمان به موقع پرداخت شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نه تنها بدهی برخی سازمان ها و حتی دولت به سازمان بیمه سلامت مشکل آفرین شده بلکه بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی نیز با چالش جدی مواجه شده است، در این زمینه اگر مطالبات بیمه سلامت از برخی سازمان ها پرداخت نشود بیمه سلامت نیز نمی تواند تعهدات خود را به مراکز درمانی عملیاتی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بیمه سلامت در پرداخت های خود به مراکز درمانی و دانشگاهی دچار مشکل است و بدهی زیادی به این مراکز دارد، تصریح کرد: نباید بیمه سلامت را به حال خود رها کرد، اکنون شاهد آن هستیم که نه تنها بدهی دولت به این بیمه پرداخت نشده بلکه در زمان بررسی بودجه نیز نتوانستیم اعتبارات خوبی به این سازمان تزریق کنیم.

وی یادآور شد: بدون شک تلاش برای تقویت بیمه ها به ارایه خدمات درمانی نیز کمک خواهد کرد و به همان نسبت به کاهش پرداخت از جیب مردم را شاهد خواهیم بود، در چنین شرایطی طرح تحول سلامت نیز با پشتوانه بهتری به کار خود ادامه خواهد داد.

یوسفی تاکید کرد: اگر بدهی سازمان بیمه سلامت پرداخت نشود این سازمان قادر به اداره خود نیز نخواهد بود چه رسد به اینکه بخواهد به تعهدات بیمه ای خود عمل کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید منابع مالی مشخصی را برای سازمان بیمه سلامت درنظر بگیرد از سویی دیگر در پرداخت بدهی خود به این سازمان نیز اقدام کند در غیر این صورت نظام سلامت با آسیب جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش این پایگاه، پیش از این معاون سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه درحال حاضر ۷۰۰ میلیارد تومان بهزیستی،بنیاد شهید و صندوق کارکنان دولت به بیمه سلامت بدهکار است،گفت:دولت همانند سالهای قبل برای پرداخت بدهی اقدام کند. /

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*