سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / دکترشریعتی از صعب العبورترین روستای ایذه بازدید کرد / روستایی که در این ۳۷ سال فقط بخشدار را دیده است، حالا استاندار جوان رو در و با آنها همکلام شدند

دکترشریعتی از صعب العبورترین روستای ایذه بازدید کرد / روستایی که در این ۳۷ سال فقط بخشدار را دیده است، حالا استاندار جوان رو در و با آنها همکلام شدند

گزارش بازدید استاندار از شهرستان ایذه / نشست بررسی مشکلات ایذه با حضور استاندار خوزستان/شریعتی تاکید کرد: لزوم برطرف کردن مشکلات شهرستان ایذه

کمتر از ۴۵ روز از استانداری دکتر شریعتی گذشته در حالیکه وی بیش از ۲۰ شهر استان پهناور خوزستان را بازدید کرده است و از نزدیک با بسیاری مشکلات کوچک و بزرگ این مناطق آشنا شده است . کاری سنگین و طاقت فرسا که اغلب در خارج زمان اداری و اغلب در روزهای تعطیل و گرمای ۵۰ درجه انجام شده است.
استاندار خوزستان در آخرین سفر خود تا نزدیکی های ۲۲ پنجشنبه از دور افتاده ترین نقاط خوزستان دیدن کرد. روستایی محروم در زاگرس میانی جایی که عدم دسترسی به جاده باعث شد استاندار و هیات همراه بیش از ۳۰ کیلومتر را در پیچ و خم های سنگلاخ و خاکی طی کنند تا برای یکبار هم شده سختی های روستاییان دور افتاده از امکانات را بچشند. روستاییانی که تاکنون بالاترین مقامی که با انها سرکرده بود بخشدار بود ولی اینبار خواسته های خود را رودر با استاندار مطرح می کردند. پس از خداحافظی از این مردم بزرگ دل استاندار و همراهان مسیر صعب و پر پیچ وخم را به قصد بازدید از تونل در حال ساخت اژگیل که جاده ایذه و دهدز را ایمن ترکند در حالیکه همراهان در ساعت ۶ عصر برای صرف ناهار عزیمت کردند خودروی استاندار با سرعت راهی ناجاده های سخت و پر پیچ و خمی شد تا ایشان گره های پروژه تونل اژگیل را از نزدیک رویت و بررسی کنند. ساعتی بعد در غروب روز پنجشنبه استاندار در مسیر پر پیچ و خم کوه های سربه فلک کشیده از مسیر زراس بر پروژه پل ارتباطی در روستای سه بلوتک حضور یافت واز پروژه پل ارتباطی بازدید کرد و نسبت به تکمیل پل و مسیر های دسترسی به روستاهای سادات حسینی و شیوند نکاتی را متذکر شد. پروژه ای حیاتی در دوردست ترین نقطه شمالی خوزستان آینده ای روشن را برای روستاییان منطقه و صنعت گردشگری رقم خواهد زد.
پلی با اعتبار ۸ میلیاردی و ۱۴ کیلومتر جاده های دسترسی به روستا های آن دست دریاچه سد دز را تکمیل می کند.

لازم بذکر استاندار در بدو ورود خود به شهرستان ایذه از یادمان شهدای گمنام بازدید کرد و سپس جلسه بررسی مشکلات شهرستان ایذه با حضور استاندار خوزستان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
دکتر غلامرضا شریعتی در این جلسه که با حضور نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، مدیرعامل آبفا روستایی استان، معاون آب و برق استان، مخابرات استان و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان برگزار شد،بر لزوم تلاش در جهت برطرف کردن مشکلات شهرستان ایذه تاکید کرد.

در این نشست مسایل و مشکلات شهرستان ایذه در حوزه آب و کشاورزی و همچنین فاز دوم طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری، آب آشامیدنی، نبود صنایع اشتغال‌زا و مشکلات برق شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر شریعتی عدم ایجاد کانال‌های بزرگ ۱ و ۲ آبرسانی از سدهای کارون ۳ را از دلایل عدم تخصیص از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری شده به شهرستان دانست و به مسئولان سازمان آب و برق استان تاکید کرد که ایجاد این کانال‌ها باید در راس برنامه های خود قرار دهند.

همچنین استاندار خوزستان بر ایجاد راه آهن اهواز- ایذه- شهرکرد-اصفهان تاکید کرد و عنوان کرد که آغاز عملیات عمرانی این طرح بزرگ موجب اشتغال بسیاریخواهد شد و در این زمنینه مذاکرات لازم و تدوین طرح با همکاری وزارت راه و صندوق توسعه ملی انجام شده است.
شریعتی در نشست ادر مورد طرح پروژه بزرگراه اهواز ایذه شهرکرد نیز از آمادگی برگزاری بخش‌های مختلف این طرح خبر داد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*