دوشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / سران و نمایندگان سیار بختیاری در اهواز

سران و نمایندگان سیار بختیاری در اهواز

در جوامع ایلیاتی بغیر از آدم های معمولی ، اشخاص آن جامعه به سه دسته زیر تقسیم می شوند

-دسته اول افرادی که خود شخصیت و جایگاهی بزرگ داشته و نیازی به اینکه کسی آن ها را بزرگ خطاب کند ندارند ، معمولن این افراد جایگاه خاص خودشان را دارا می باشند.

-دسته دوم افرادی که شخصیت بزرگ منشانه خاصی ندارند اما بدلیل شرایط و موقعیت هایی مورد احترام دیگر افراد جامعه خود قرار گرفته اند.

-دسته سوم افرادی که فاقد شخصیت لازم بوده و مورد احترام جوامع اطراف خود هم قرار نمی گیرند اما سعی خود را خواهند نمود که با استفاده از امکانات ، پول و ثروت بعنوان ابزارهایی برای بزرگ نمایش دادن خود سود بجویند و همچنین از انجام هیچ کاری برای رسیدن به هدف خود ابایی ندارند.هدف این ها از بزرگ نمایش دادن و معرفی کردن خود ، افزودن بر سود و ثروت خود از طریق کسب این جایگاه بزرگی می باشد.

چندی است که در شهرستان اهواز ،عده ایی برای دریوزگی و دلالی در جهت منافع شخصی در هر بزمی و همایشی شرکت نموده و خود را جمعی از سران،نخبگان،بزرگان و خوانین خطاب کرده وازبی اطلاعی میزبان  ازتاریخ بختیاری و عدم شناخت طوایف بختیاری و استفاده از افکار عمومی برای بزرگ جلوه دادن خود سود می جویند.

این فعالان خودبزرگ پندار عرصه معامله از هر ترفند و حیله ایی برای به ثبت رساندن جایگاه خود در شهرستان اهواز استفاده می کنند.

ای کاش این دوستان پارامترهای بزرگی خود را در جامعه مطرح می نمودند و آنگاه در صورت پذیرش حداقل جمعی از نزدیکان خود ، پای به این عرصه خطیر می گذاشتند!!!

البته نگارنده خود می داند که هدف اینان بیشتر برای کسب منافع شخصی بوده که این منافع در مجیزگویی از مسئولان دولتی و یا وارد شدن در عرصه انتخابات جهت حمایت از نامزدهایی خاص برای بدست آوردن مطالبات ویژه شخصی! می باشد.

این افراد خود بزرگ پندار با دسته های اجاره ایی خود(عده ایی ثابت که وقت خود را برای منافع شخصی خود بزرگ پندارها در این موضوع اجاره می دهند)و با عنوان جمعی از بزرگان به دیدار افراد صاحب منصب رفته و با این رفتار و عمل خود باعث کوچکی و سرافکندگی این قوم تاریخ ساز ایران عزیزمان می گردند.

متاسفانه این عمل کوچک و حقیرانه خود که به صورت دسته جمعی به دیدن افراد صاحب منصب و با نفوذ می روند را بعنوان رسم بختیاری معرفی می کنند و به این عمل خود افتخار می کنند ، در صورتی که تا تاریخ بوده و نوشته شده و خوانده شده این صاحب منصبان بوده اند که به دیدار بزرگان بختیاری می رفتند و کلمه “لامردون”(جای مردان بزرگ) بختیاری از این نشست و برخاست ها گرفته شده است و ای کاش این خود بزرگ پندار ها سواد داشتند تا تاریخ بختیاری را بخوانند و اینگونه نام این قوم باشکوه را بازیچه هوس بازی ها و منفعت جویی های خود نمی کردند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*