سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / سید حسن خمینی: عید فطر روز بخشایش است

سید حسن خمینی: عید فطر روز بخشایش است

یادگار امام با اشاره به عظمت روز عید سعید فطر آن را روز بخشایش بندگان توسط خداوند توصیف کرد.

دیدار سید حسن خمینی با اعضای ستاد بزرگداشت امام (ره)

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار خادمین افتخاری حرم امام خمینی و خانواده‌های آن‌ها، با اشاره به خطبه منقول از امیرالمومنین(ع) توسط امام صادق(ع) در مورد شأن روز عید سعید فطر، اظهار کرد: علی(ع) می‌فرمایند«ای مردم! این روز، روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می‏‌گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید می‏‌گردند و این شباهتی زیاد به روزقیامت‌تان دارد»؛ این شباهت از این جهت است که در روز قیامت نیز انسان هایی که خوب زندگی کرده اند کتاب اعمالشان را در دست راست خود می گیرند و به سایرین می گویند کتاب ما را بخوانید و آن‌هایی هم که عمر خود را به بطالت گذرانده اند کتاب را در دست چپ خویش می گیرند؛ آنها بسیار غمگین هستند و می گویند ای کاش نبودیم. در روز عید فطر نیز مانند همان روز ثواب یک ماه تقسیم می شود.

وی با تأکید بر عظمت روز عید فطر، یادآور شد: عید فطر روز بخشایش است؛ همانگونه که علی(ع) بشارت می دهد خداوند به پاس نمازها و روزه ها در این ماه، گناهان گذشته بندگان را بخشیده است.

یادگار امام در پایان سخنان خود گفت: در آستانه عید فطر خداوند را به عظمت خود و مقرّبان درگاهش سوگند می دهیم ما را در زمره عباداللهی قرار دهد که قلم آمرزش بر جرائم و تقصیرات آنها کشیده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*