پنج شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / دبیر کل ناتو: در صورت نیاز از سلاح اتمی استفاده می کنیم

دبیر کل ناتو: در صورت نیاز از سلاح اتمی استفاده می کنیم

ینس اشتولتنبرگ دبیر کل ناتو با اشاره به اینکه ناتو همیشه باید در برابر هر تهدیدی آمادگی لازم را داشته باشد، بر استفاده از سلاح اتمی در صورت نیاز تاکید کرد.
ینس اشتولننبرگ دبیر کل ناتو در آستانه آغاز اجلاس ناتو در ورشو در مصاحبه با هفته نامه تسایت گفت: استراتژی بازدارندگی ما شامل نیروی غیر متعارف , پدافند موشکی بالستیک و نیز سلاح های هسته ای است.
وی با ابراز نگرانی از گسترش سلاح اتمی در جهان افزود: با وجود آنکه هدف همه ما عاری شدن همه مناطق جهان از سلاح هسته ای است اما تا زمانی که سلاح اتمی وجود داشته باشد ٬ ناتو نیز یک پیمان هسته ای خواهد بود.
اشتولتنبرگ گفت: سیاست بازدارندگی ما از لحاظی حائز اهمیت است که به رقیب خودمان به صورت واضح این نکته را گوشزد می کنیم که حمله به یک هم پیمان ناتو را حمله به کل ناتومی دانیم.
دبیر کل ناتو بار دیگر از پدافند بحث برانگیز موشکی ناتو حمایت کرد و مدعی شد که پدافند موشکی، یک سرمایه گزاری دراز مدت برای یک تهدید دراز مدت است .
ینس اشتولتنبرگ ضمن اشاره به تلاش های زیاد بسیاری از کشورها در ارتباط با تولید موشک افزود : هدف پدافند موشکی روسیه نیست، بلکه هدف تهدیداتی است خارج از منطقه اروپا و اقیانوس آتلانتیک.
وی بار دیگر تاکید کرد که ناتو خواهان مناقشه و جنگ سرد با روسیه نیست .

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*