یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / سردار باقری: ایستادگی در برابر تهاجمات تروریستی اولویت اول نیروهای مسلح است

سردار باقری: ایستادگی در برابر تهاجمات تروریستی اولویت اول نیروهای مسلح است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ارتقای آمادگی‌های دفاعی نیروهای مسلح و بالا بردن توانمندی این نیروها در مقابله با تهدیدات همچنین ارتقای بسیج مردمی از مهمترین برنامه‌ها و اولویت کاری من خواهد بود.

سرلشکر باقری

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در حاشیه جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید ستاد کل نیروهای مسلح در مصاحبه با رسانه‌های تصویری درباره مهمترین برنامه‌های این ستاد در دوره مسئولیت خود افزود: مهمترین برنامه‌ها در مسئولیت جدید، اجرای دستوراتی است که در حکم، فرماندهی معظم کل قوا به اینجانب ابلاغ فرموده‌اند.

وی گفت:‌ علاوه بر این‌ها ما در فرآیند کار در سال‌های گذشته در نیروهای مسلح و ستادکل، مسائل متعددی را بازشناسی کردیم از جمله این‌که برای ارتقای این توانمندی و آمادگی چه اقداماتی باید صورت گیرد.

وی افزود:‌ در واقع برنامه نیروهای مسلح بر این اساس تبیین و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در  پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط منطقه اولویت کاری شما برای بدنه نیروهای مسلح چه خواهد بود، گفت:‌ ما امروز در شرایط خاصی در منطقه قرار گرفتیم و با وجود اقتدار بی مثالی که در طی این ۳۷ سال برای جمهوری اسلامی پیدا شده است که به هیچ وجه قابل قیاس با روزهای (اول) انقلاب و یا آغاز دوران دفاع مقدس نیست که در داخل کشورمان و در نزدیکی مراکز استان‌های‌مان باید با دشمنان متجاوز می‌جنگیدیم.

وی افزود: امروز الحمدالله اقتدار مثال زدنی برای ملت ایران فراهم شده است اما دشمنان ما نیز بیکار ننشسته‌اند و توطئه‌های بیشمار، متنوع و تهدیدات گوناگونی برای امنیت کشورمان ایجاد کرده‌اند و می‌کنند که پاسخگویی و آمادگی در برابر آن ها از اولویت های نیروهای مسلح است .

وی گفت: در مناطق مرزی و استان‌های مرزی ،‌ شمال غرب و جنوب شرق کشور ارتقاء یافته و الحمدالله امروز امنیت کاملی مانند مناطق داخل کشور دارند و اقدامات دولتی و بخش خصوصی به راحتی در آنجا قابل انجام است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود:‌ ارتقای آمادگی و دفاع از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در فراتر از مرزهای کشور مانند خلیج فارس، تنگه هرمز ، دریای عمان و شمال اقیانوس هند با اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران بحمدالله دنبال شده و بیشتر از گذشته نیز دنبال خواهد شد.

وی گفت: کمک به مستضعفین منطقه در برابر ظلم و ستم ، تجاوزها و تهاجمات تروریستی از اولویت های اول نیروهای مسلح خواهد بود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*