سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / بعد از حاشیه های زیاد؛ شهردار دزفول ابقا شد/هفته آینده دوباره شهردار را استیضاح می کنیم!

بعد از حاشیه های زیاد؛ شهردار دزفول ابقا شد/هفته آینده دوباره شهردار را استیضاح می کنیم!

در نشست عصر امروز شورای شهر دزفول که با موضوع استیضاح شهردار این شهر برگزار شد، برکناری مهندس کرمی نژاد حائز اکثریت مطلق آراء نشد.

در این نشست که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به صورت علنی برگزار شد، محسن ریاضی به عنوان سخنران نطق پیش از دستور، نسبت دادن عنوان “تندرو” به اعضای شورا توسط برخی رسانه ها را مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در این خصوص افزود: اگر عمل به قانون و مطالبه حق مردم تندروی محسوب می شود، ما نیز همچون ایشان بر تندروی خویش افتخار می کنیم.

در ادامه اعضای شورا به بیان دییدگاه های خود نسبت به عملکرد کرمی نژاد و نیز نقد سخنان همدیگر پرداختند که با حواشی فراوانی همراه بود.

حاجی خلف با تکذیب اخبار منتشره در فضای مجازی، سیاسیت شورا را حمایت و استقبال از سرمایه گذار اعلام نمود.

وی افزود: باعث تاسف است که با وجود دریافت حقوق های ماهانه ۶ میلیون تومانی توسط برخی کارکنان شهرداری دزفول، حقوق های ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومانی کاگران این شهرداری چندین ماه است که پرداخت نشده و این کارگران با چشم گریان برای مطالبه حقوق خود به شورای شهر مراجعه می کنند.

زلقی دیگر عضو شورا با مدنظر قرار دادن نکات مثبت و خدمات کرمی نژاد، از اعضا درخواست نمود نسبت به عملکرد وی معدل گیری کنند و سپس نمره داده و رای خود را بیان کنند.

وی نسبت به طرح مسائل و تخلفات شهردار که موضوع دو سوال مورد استیضاح نیستند توسط برخی اعضا تذکر داد و درخواست کرد همه نمایدگان موافق و مخالف تک به تک دیدگاه های خود را در زمان مشخصی ارائه دهند که مورد پذیرش قرار گرفته و اعضایی که تمایل به بیان دیدگاه خود داشتند هرکدام ۳ دقیقه سخن گفتند.

فضیلت پناه در جایگاه موافق استیضاح از مواضع دوگانه اعضای مخالف استیضاح در کمیسیون املاک و این جلسه در خصوص تخلفات مطرح شده و عملکرد شهردار انتقاد کرد و افزود: با وجود همکاری های ۹۵ درصدی خود با شهردار دزفول در کمیسیون املاک، دیگر جایگاه سکوت نیست و خطاب به خبرنگاران افزود: نسبت به تخلفات صورت گرفته، افشاگری نموده و هفته آینده شاهد استیضاح مجدد شهردار خواهید بود.

سرافراز در جایگاه مخالف استیضاح با بیان اینکه اعضای شورا در جایگاه نمایندگان مردم هستند و با توجه به اینکه پروژه مورد سوال به بیت المال صدمه ای وارد ننموده است، با وجود ضعف ها و نواقص، عملکرد کرمی نژاد را قابل دفاع دانست.

کرمی نژاد شهردار دزفول نیز به بیان توضیحاتی در خصوص دعاوی مطرح شده و نیز سوال های استیضاح پرداخت و ضمن دفاع از عملکرد خود در ۳ سال گذشته، اغماض از موارد پیش آمده و همکاری بیشتر شورا را خواستار شد.

استیضاح کرمی نژاد به رأی اعضای شورا گذاشته شد که با ۷ رأی موافق و ۶ رأی مخالف و با توجه به اینکه برای استیضاح و برکناری، نیاز به دو سوم آراء اعضای شورا (۹ رأی) می باشد، شهردار دزفول در سمت خود ابقا شد.

کرمی نژاد پس از پایان رأی گیری از اعضای شورا برای اعتماد مجدد تشکر نمود.

پس از پایان جلسه نیز حواشی ادامه پیدا کرد و برخی اعضای شورا به مواضع همدیگر و نیز عملکرد شهردار اعتراض و تهدید به افشاگری و استیضاح مجدد کردند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*