سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / تغییر استاندار خواست عمومی مردم بود/اولویت استاندار جدید تغییر محسوس شرایط است/استاندار جدید سر منشا خدمات قابل توجه به استان خواهند بود

تغییر استاندار خواست عمومی مردم بود/اولویت استاندار جدید تغییر محسوس شرایط است/استاندار جدید سر منشا خدمات قابل توجه به استان خواهند بود

ناکارآمدی برخی مدیران ارشد و استانداران دولت مسئله‌ای است که به مرور در حال تبدیل شدن به یک بحران است، بحرانی که در فیش‌های حقوقی و انتخابات مجلس خود را نشان داد.

از جمله استان‌هایی که مدت‌ها بود درخواست تغییر و تحول از آن به گوش می‌رسید، خراسان جنوبی بود. استانی که به با تکیه بر مصاحبه‌های پویش با نخبگان آن، هم در حوزه اقتصادی، هم سیاسی و هم فرهنگی با ناکارآمدی جدی مواجه بود و تحت تاثیر همین ناکارآمدی تمام نمایندگان استان از جبهه مخالف دولت به مجلس رفتند.

در تازه‌ترین تحولات «پرویزی» استانداران پیشین خراسان شمالی به جای «وجه الله خدمتگزار» به خراسان جنوبی رفت تا شاید با تکرار عملکرد مثبت بتواند این استان را از انتهای نمودارها به جایگاه واقعی خود بازگرداند.

در همین زمینه گفتگویی داشتیم با آقای علی جعفری، دبیر حزب کارگزارن سازندگی در خراسان جنوبی و به پیامدهای این تغییر مدیریتی پرداختیم که در ادامه می‌آید.

پس از نزدیک به یک سال درخواست پیوسته فعالین سیاسی،اقتصادی و فرهنگی استان استاندار خراسان جنوبی تغییر کرد. این تغییرات را تا چه حد منطبق بر خواست عمومی جامعه و نخبگان می‌دانید؟
تغییرات در هر سطحی از مدیران حق هر حکومتی است و اصولا حس مالکیت هیچ جایگاهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ابدی نبوده و نیست. تغییر عالی ترین مقام اجرایی استان که به دلیل ضعف فراوان در عملکرد، ناتوانی از جذب امکانات و اعتبارات، عدم همراهی با سیاستهای دولت محترم تدبیر و امید، منطقه گرایی و عدم حضور در زمان صحیح در استان، خواست عمومی مردم شریف خراسان جنوبی ،که به حق مظلومترین و بردبارترین مردم شرق کشور عزیزمان هستند، به نظر می‌رسید و این مهم در مراجعات و درخواست‌های هم استانی‌های عزیز کاملا مشهود بود.

اما درخواست این عزیزان استفاده از نیروی بومی و آشنا به مسائل مبتلا به استان خراسان جنوبی بود که این مهم به تشخیص ریاست محترم جمهور و هیئت دولت انجام نگردید، اما خوشبختانه استانداری توانمند و شایسته و به دور از هرگونه مسائل مالی و اخلاقی برای خدمت در این استان برگزیده شد که از این بابت باید از دولت محترم قدردانی نمود، البته میزان رضایتمندی مردم و تطابق خواسته های سیاسیون ، اقتصادیون و اهل فرهنگ بسته به عملکرد ایشان به عنوان نماینده عالی دولت در استان دارد

با توجه به این مسائل اولویت‌های استاندار جدید در مدت باقی مانده تا پایان عمر دولت چیست؟
تغییر محسوس و سریع شرایط اقتصادی فعلی استان، دعوت از سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان ، بهبود وضعیت معیشت عمومی ، توجه به پتانسیلهای فوق العاده خراسان جنوبی از اصلی‌ترین اولویت‌های ایشان است.

با توجه به توانمندی های استاندار جدید پیش بینی شما از آینده استان چیست؟
با شناختی که بنده از آقای مهندس پرویزی دارم، ایشان را فردی سخت کوش ، سرسخت، کار بلد و آشنا به حوزه های اقتصادی و سیاسی میدانم و قطعا حضور ایشان منشاء خیر خواهد بود به یاری حضرت باریتعالی و حمایت بی دریغ مردم عزیز و فهیم خراسان جنوبی.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*