شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد؛ سهمیه ۶۹۷نفری استخدام آموزش و پرورش خوزستان / این سهمیه جوابگوی خوزستان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد؛ سهمیه ۶۹۷نفری استخدام آموزش و پرورش خوزستان / این سهمیه جوابگوی خوزستان نیست

سهمیه ۶۹۷نفری استخدام آموزش و پرورش خوزستان / این سهمیه جوابگوی خوزستان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از مجوز استخدام ۲۰هزار نیروی جدید در کل کشور خبر داد و گفت: سهمیه خوزستان ۶۹۷نفر است و حدود ۱۰هزار نفر از کل افراد از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و با برگزاری آزمون جذب می شوند.

وی با بیان اینکه این افراد برای اجازه تدریس باید در سایت سازمان سنج ثبت نام و پس از آزمون کتبی و مصاحبه های تخصصی به استخدام در می آیند اظهار کرد: داوطلبان مورد معاینات پزشکی نیز قرار می گیرند و پس از ورود باید به مدت یک سال دوره‌های مهارت‌های معلمی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و بعد وارد آموزش‌وپرورش می‌شوند.

تقی‌زاده خاطرنشان کرد: جزئیات این استخدامی پس از تأیید از سوی سازمان سنجش از طریق شبکه‌های سراسری و جراید رسمی به اطلاع عموم خواهد رسید؛ بنابراین از مردم درخواست می‌شود که از مراجعه به ادارات و نواحی آموزش‌وپرورش خودداری کنند.

وی با بیان اینکه زمان آزمون استخدامی تابستان است، یادآور شد: جزئیات آزمون هنوز مشخص نشده است و طی روزهای آینده از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود. افرادی که از طریق این آزمون به استخدام آموزش‌وپرورش در آیند، از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا افراد استخدام شده یکسال آینده به سر کلاس های می روند توضیح داد: این افراد باید یکسال در دانشگاه فرهنگیان دوره ببینند.

وی با بیان این‌که امسال اولین گروه از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان استان به تعداد حدود ۹۰۰ نفر در رشته ابتدایی وارد مدارس می‌شوند، خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۳۰۰ نفر دیگر که سال گذشته از طریق آزمون استخدامی جذب شدند، با توجه به گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌های معلمی، از سال تحصیلی جدید وارد مدارس می‌شوند.

تقی زاده در خصوص جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی آموزش‌وپرورش با استخدامی جدید، گفت: با توجه به آمار بالای خروجی از استان قطعاً این سهمیه جوابگوی ما نخواهد بود و تنها می‌تواند تا حدودی خروجی را جبران کند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*