یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مدیرعامل شرکت گاز: دلیل انفجار شهران، نشست زمین در پی حفاری خط ٦ مترو است/شهرداری تهران: حادثه شهران ربطی به مترو نداشت

مدیرعامل شرکت گاز: دلیل انفجار شهران، نشست زمین در پی حفاری خط ٦ مترو است/شهرداری تهران: حادثه شهران ربطی به مترو نداشت

حادثه شهران از لحظات نخست خود به تیتر یک خبرها تبدیل شد و از همان لحظات نخست پرسشی بر سر چگونگی وقوع این حادثه مطرح شد. یکی از قوی‌ترین احتمالات مشکلات مربوط به حفر تونل مترو بود.

«دلیل حادثه قطع ارتباط خط لوله هشت اینچ ورودی ایستگاه تقلیل فشار غرب تهران و خط لوله ٦ اینچ تغدیه روستای سولقان نشست زمین در اثر حفاری خط ٦ مترو بوده است.» مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، با اعلام این خبر اظهار کرد:«کارشناسان کماکان در حال بررسی دلایل وقوع این حادثه هستند. اما نخستین اطلاعات نشان می‌دهد در اثر حفاری خط ٦ مترو، زمین نشست کرده و سبب پارگی ٢ خط لوله گاز شده است.»

سعید مؤمنی افزود:«اطلاعات اولیه نشان می‌دهد نشت لوله آب، زمین محل حادثه را سست کرده و منجر به نشست زمین شده است.»

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران یادآور شد: این حادثه که براثر  نشست زمین بوده، پیش از این نیز در میدان امام خمینی و میدان منیریه تهران نیز رخ داده است.

شهرداری تهران: حادثه شهران ربطی به مترو نداشت

تشکری‌هاشمی،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  با بیان اینکه علت وقوع حادثه در دست بررسی است اظهار کرد: در شبکه‌های مجازی، عنوان شده است که حفاری تونل مترو علت وقوع این حادثه بوده است که قویا  تکذیب می‌شود، چراکه از دو ماه گذشته عملیات حفاری تونل به خط ۶ تمام شده بود و حتی لاینینگ تونل نیز انجام شده بود.
وی با بیان اینکه مترو ۲۵ متر زیر زمین است، گفت: این در حالی است که لوله گاز ۱۸ اینچی در ۱٫۵متری زمین کار گذاشته شده بود.

حالا باید صبر کرد و دید علت و قوع حادثه شهران قصوری دیگری از شهرداری تهران بوده یا مشکلات فنی شرکت گاز؟

درباره ی admin

همچنین ببینید

5_image (9)

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*