سه شنبه , ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / فرهنگی / زندگینامه سردار رشید اسلام شهید مهدی نریمی

زندگینامه سردار رشید اسلام شهید مهدی نریمی

سيري در زندگي و سلوك اين افلاكيان، راه و رسم صحيح زندگي و دستيابي به قله هاي رفيع والاي انساني و ارزشهاي الهي را براي مادر راه ماندگان آشكار مي‌سازد.  شهيد سعيدسذردار حاج مهدي نريمي يكي از همين افلاكيان وآسماني‌هاست. او بهترين سالهاي عمرش را صرف تلاش و مجاهدت در راه خدا و حفظ دين مبين اسلام نمود و تا بدان جا استقامت ورزيد تا به آنچه استحقاقش را داشت يعني همان شهادت ومرگ باعزت در راه خدا و اعتلاي كلمه حق دست يافت. متن زير مروري كوتاه بر زندگي و نحوه سلوك و رفتار آن سردار شهيد عزيزمي‌باشد. انشاالله مورد قبول حق تعالي قرار گرفته و شفاعت آن شهيد سعيد را شامل حال ما سازد.

در شامگاه سرد پائيزي بيست و پنجم آذرماه سال ۱۳۴۲ هجري شمسي مصادف با نيمه شعبان سال ۱۳۸۳ هجري قمري، كودكي در شهر اميديه چشم به جهان گشود كه پدربزرگش  او را به ميمنت شب ميلاد آن عزيز عالم هستي، مولاوآقايش امام زمان(عج) «مهدي» نام نهاد. مهدي از پدر و مادري متدين، روستازاده و با صفا متولد گرديد و در خانواد‌ه‌اي مذهبي رشد ونضج يافت. پدربزرگهايش هردو از متدینين محل ومنطقه خود بودند. نياي پدريش معروف به آخوند زاهد مؤذن روستامیداود بود و نياي مادريش حاج عباس نيز اهل دل، قاري قرآن واز معتمدين و متدينين منطقه آغاجاري به شمار مي‌رفت. باري مهدي در دامان چنين خانواده‌اي پرورش يافت و روح لطيفش با تعاليم روح بخش دين مبين اسلام و معارف الهي آشنا و عجين شد. پرورش در چنين محيطي باعت آشنايي عميق و عاشقانه مهدي با روح تعاليم اسلامي و دلداري و دلبستگي به ائمه اطهار (عليهم السلام) شد به طوريكه مهدي از همان دوران كودكي در مساجد حضوريافت و نماز خواندن را در كنار خانواده آغاز نمود و تا لحظه ديدار معبود آن را رها ننمود. او پسري فعال، جسور، بي‌باك و پرشور بود. در همان اوان كودكي با شرين‌كاري ها و شيطنت‌هاي كودكانه اش، دل پدر و مادر را بلكه دل همه اهل فاميل را ربود و مورد محبت دوستان، همسالان و اهالي محل قرار گرفت. او در سال ۱۳۴۸ كلاس اول دبستان را در مدرسه ابن سينا اميديه آغاز نمود، ذهن فعال و استعداد خدادادي وي باعث شد، دانش آموزي ساعي، كوشا و موفق باشد و مدارج ترقي را  يكي پس از ديگري پشت سر گذارد. در سال ۱۳۵۰ پدرش براي بهبودي وضع معيشت خانواده و براي يافتن كار مناسب آنها را به شهرستان اهواز منتقل نمود و در محله ي آسيه آباد كه از محله‌هاي قديمي و مستضعف نشين شهر اهواز بود سكني گزيدند. مهدي كلاسهاي سوم تا پنجم ابتدايي را در دبستان علامه آن محل تحصيل نمود. در آن سالها به تناوب در مناطقي چون زيتون كارگري و بيست متري شهرداري كه آنها نيز از مناطق قديمي و همجوار محله آسيه‌آباد بودند سكونت گزيدند. شهيد نريمي دوران تحصيل راهنمايي را در مدرسه اي واقع در زيتون كارگري كه اكنون به نام شهيد عزيز حميد شجرات ناميده مي‌شود گذراند. اين دوران اوج شور و نشاط مهدي نوجوان و فعال بود. او كه از ذهني خلاق و پويا برخوردار بود، ضمن تحصيل بعنوان سردسته‌ي گروه نوجوانان همسن و سال خود در فاميل و محل شناخته مي‌شد و قدرت مديريت خوب خود را در همان سالهاي نوجواني به همسالان خود ديكته مي‌نمود.

سال ۱۳۵۶ اتفاق مهم و سرنوشت سازي در زندگي مهدي جوان رخ داد. در اين سال خانواده‌ وي با پس‌انداز و استقراض موفق شدند خانه‌اي در مقابل مسجد امام حسين (ع) واقع در لين ۳ كوي بيست متري شهرداري خريداري نمايند. اين اتفاق مبارك، باعث آشنايي بيش از پيش مهدي با معارف ناب اسلام و تلطيف روح و صفاي باطن وي شد. به طوريكه در آن سالهاي بين خانه و مسجد تفاوتي قائل نبود و اغلب اوقات خود را در مسجد و در حال انجام فعاليتهاي مذهبي بود. بايد گفت كه آن شهيد از همان دوران آماده پذيرش نقش‌هاي فعال خود در حوادث آتي شد. كم كم توجه وي به زندگي مادي كم و گرايش وي به معنوی زیاد بوده است. روحش شاد و یادش گرامی…

201509271153291

نام ونام خانوادگی: مهدی نریمی

تاریخ تولد : ۴۲/۹/۲۰

نام پدر.حسینعلی

محل تولد.امیدیه

تحصیلات:سوم دبیرستان رشته بازرگانی

شغل: پاسدار

تاریخ اعزام: سال۱۳۵۹

محل اعزام:اهواز

محل آموزش: حمیدیه

مدت حضوردر جبهه: ۸ سال

محل شهادت: جزیره مجنون

علت شهادت: هلی برد دشمن

ثمره ازدواج: یک دختر و یک پسر

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2017-11-20_22-05-14

مراسم کلنگ زنی رستوران امامزاده عبد الله (ع) انجام شد

مراسم کلنگ زنی رستوران امامزاده عبد الله (ع) انجام شد مراسم کلنگ زنی و ساخت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*