سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / رییس مرکز بهداشت باغملک: مشکل اساسی مردم باغملک بیمارستان ۹۶ تختخوابی است / متولی ۲۵ درصد از کارهای حوزه سلامت هستیم

رییس مرکز بهداشت باغملک: مشکل اساسی مردم باغملک بیمارستان ۹۶ تختخوابی است / متولی ۲۵ درصد از کارهای حوزه سلامت هستیم

عبدالرضا نجفی رییس مرکز بهداشت باغملک در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه مرکز بهداشت باغملک یکی از بهترین شبکه ‌ها از نظر سیستم مالی، اداری و فعالیت ‌های عمرانی است، اظهار کرد : باغملک از لحاظ ساختاری شبکه قبلا مشکلات بسیاری داشته ولی در یک سال اخیر فعالیت‌ های بسیار خوبی در زمینه سخت ‌افزاری، تجهیزات و بازسازی انجام دادیم.

به گزارش منجنیق نیوز، نجفی افزود : سال گذشته شبکه بهداشت و درمان باغملک بیشترین تعداد خانه ‌های بهداشت در استان راه ‌اندازی کرد و خانه های بخداشت سرحانی و بارانگرد را هم احداث خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی و اساسی مردم شهرستان باغملک بیمارستان ۹۶ تختخوابی است گفت : وضعیت این بیمارستان نیمه ‌کاره نیز که تاکنون بلاتکلیف بوده مشخص ‌شده و بحث ‌ها و مسائل پیمانکار آن‌ هم حل شده است.

رئیس مرکز بهداشت باغملک تصریح کرد : مسئولان استانی و کشوری بسیاری از باغملک بازدید کرده و مشکلات این شهرستان را نیز ارزیابی کرده ‌اند، بنابراین با توجه به مساعدت این مسئولان و تلاش‌ های انجام ‌شده آینده خوبی را برای باغملک پیش‌ بینی می ‌کنیم.

نجفی یادآور شد : تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت در باغملک، پزشکان تیم سلامت این شهرستان به ۵۰ درصد هم نبود یعنی به ۱۵ نفر نمی رسید، ولی از نیمه دوم سال گذشته تعداد پزشکان در تیم‌ های سلامت کامل بوده و تکمیل شدیم یعنی ما تیم سلامت مان تکمیل است و ۳۱ یک پزشک داریم که این پزشکان تنها کارهای بهداشتی مردم را دنبال می ‌کنند.

این مقام مسئول گفت : در روستای رودزیر دو پزشک شبانه روزی، در صیدون شش پزشک، در میداوود چهار پزشک، دالان دو پزشک، قلعه تل چهار پزشک و در شماره یک شهری ۶ الی ۷ پزشک در تیم سلامت هستند.

وی عنوان کرد : نتیجه توجهات بسیار به بخش بهداشت و درمان در باغملک این است که شاهد افزایش امید به زندگی و طول عمر سالم در کنار کاهش مرگ و میر بودیم. موارد نامبرده همگی جزو وظایف ما بوده و از تحقق آنها بسیار خرسند هستیم.

نجفی اذعان کرد : بهداشت و درمان باغملک در شاخص ‌های بسیاری دارای رتبه اول تا پنجم در استان است و یکی از کار مهمی که از نظر مدیریتی در شهرستان باغملک انجام شده است این است که سیستم را ارزیابی کرده و در عین حال نیز نظارت و بازدیدهای لازم را انجام می ‌دهیم.

وی تأکید کرد : ثبت الکترونیک در این شهرستان فعال بوده و پزشکان این شهرستان پرونده الکترونیک سلامت را برای مراجعه‌ کنندگان انجام می‌دهند. در استان اولین شهرستانی بودیم که بالای ۹۵ از سرشماری الکترونیک را انجام دادیم.

رئیس مرکز بهداشت باغملک اضافه کرد: با انجام تمامی کارهایی که‌ گفته شد، شبکه بهداشت و درمان تنها متولی ۲۵درصد از کارهای حوزه سلامت است و ۷۵ درصد برون بخشی است که البته از ۱۰۰ درصد بحث تأمین سلامت ۵۰ درصد از نتیجه با توجه به مشارکت خود مردم حاصل می‌ شود.

نجفی با اشاره به اینکه واحد دیابت با دکتر متخصص در بیمارستان باغملک فعال است، گفت : در تمام خانه‌ های بهداشت غربالگری ‌های لازم را انجام داده و همچنین برای شناسایی کم‌کاری تیروئید کلیه نوزادان را به ‌صورت رایگان در فاصله سه تا پنج روز نمونه ‌گیری کرده و نمونه‌ ها را با هزینه خود به مرکز استان ارسال می ‌کنیم.

رئیس مرکز بهداشت باغملک ادامه داد : سالانه بیش از ۴۰ مورد عقب‌ماندگی را در نوزادان به موقع شناسایی کرده و نسبت به درمان آنها اقدام می‌کنیم.

نجفی در پایان هم گفت: به لحاظ اهدای خون نیز هیچ مشکلی در باغملک وجود نداشته و ۳۵ بیمار تالاسمی در بیمارستان این شهرستان در حال درمان بوده و خون نیز دریافت می ‌کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*