یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / صالحی: دکتر روحانی به درستی در رابطه با برجام حساس است

صالحی: دکتر روحانی به درستی در رابطه با برجام حساس است

دکتر علی‌اکبر صالحیدر برجام و مذاکرات هسته‌ای ممکن است نکاتی باشد که مورد ایراد قرار بگیرد. از نظر حقوقی هم ممکن است نکته‌ای موجب سوء استفاده طرف مقابل بشود. اما در عین حال انسجامی که در برجام است آن‌قدر قوی است که طرف به خودش اجازه نخواهد داد مشکلی ایجاد شود.

جمع زیادی از مسئولان و مدیران وزارت امور خارجه در فضایی صمیمی با دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا، صالحی در این دیدار در سخنانی کوتاه تحلیلی از مسائل مربوط به برجام و اوضاع سیاسی کشور ارائه نمود.

معاون رییس‌جمهوردر این دیدار که عصر روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه ۹۵ برگزار شد با بیان اینکه سال ۹۵ در بعد اقتصادی سال خوبی خواهد بود، حضور مسئولان و مدیران وزارت امور خارجه در سازمان انرژی اتمی ایران را نشانه همدلی، همزبانی و همراهی دو دستگاه دانسته و دستاورد کار مذاکره‌کنندگان هسته‌ای را شاهکاری ارزشمند خواند.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: جناب دکتر روحانی به درستی در رابطه با برجام حساس است و تلاش زیادی کردند تا برجام به سرانجام برسد.

صالحی افزود: در برجام و مذاکرات هسته‌ای ممکن است نکاتی باشد که مورد ایراد قرار بگیرد. از نظر حقوقی هم ممکن است نکته‌ای موجب سوء استفاده طرف مقابل بشود. اما در عین حال انسجامی که در برجام است آن‌قدر قوی است که طرف به خودش اجازه نخواهد داد مشکلی ایجاد شود.

معاون رییس جمهور با تاکید بر پیگیری طرف مقابل به منظور ادامه اجرای صحیح برجام، ادامه داد: قاطعانه عرض می‌کنم مطابق نظر مقام معظم رهبری به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که اگر طرف در انجام وظایف خود سستی کند، عکس‌العمل مناسبی نشان خواهیم داد.

صالحی تصریح کرد: با اینکه آنها مقداری بدقلقی کرده‌اند اما کارها خوب پیش می‌رود و الحمدلله شرایط مناسب است.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: انتقادات از طرف دوستان دلواپس هم در جای خود خوب است به شرطی که موجب اختلافات درونی نشود و مجموعاً به سمت منافع ملی حرکت کنیم. عده‌ای در انتقادات خود فقط نگاه سیاسی دارند و هرکاری کنیم قانع نمی‌شوند. عده‌ای دیگر هم از روی ناآگاهی نظر می‌دهند که با استدلال صحیح و اطلاع کافی مجاب خواهند شد. اطلاع‌رسانی کافی در خصوص موضوعات برجام از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران و رسانه‌های جمعی موجب آگاهی بیشتر و برداشت صحیح از دستاوردهای فرزندان غیور این ملت خواهد شد.

در این دیدار که عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل، تخت روانچی، معاون آمریکا اروپا، قشقاوی، معاون امور کنسولی و مجلس، جابر انصاری، سخنگو، سلیمانپور، رییس مرکز آموزش و پژوهش، شمسیان، قائم مقام معاون اداری مالی وزارت امور خارجه و تعداد زیادی از مدیران کل این دستگاه، صالحی چندین سال آن را سکانداری می‌کرد، حضور داشتند، برخی از مسئولان وزارت امور خارجه از جمله قشقاوی نیز سخنانی ایراد کردند و ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزشمند دکتر صالحی در خلال مذاکرات، برخی مسائل روز کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*